Kedi Canını Senin – Part 2

kedi2

Efendim, Besame Mucho’dan sonra (bkz. Bir şarkı benle dünyayı dolaşıyor) yeni modamız gittiğim tarihi mekanlarda peşime enteresan kedilerin dolanması.. Bir kedi sever olarak elbette ki halimden hiç de şikayetçi değilim.

Bu yılın başında Roma’da Colesseum’da Gladyatör ruhların peşinde dolaşırken çok karakteristik, ilginç bir kedi ile tanışmış, kendisi hakkında şu yazıyı yazmıştım -> Kedi Canını Senin

 

Hafta sonu Efes‘i gezerken de yıkıntıların arasında karşıma bu arkadaş çıkmaz mı!

Kolezyum kedisi ne kadar isyankar ve ciddi ise bu Antik Ege ruhlu arkadaşımız da o kadar keyfe keder ve sakin idi. Malum, Artemis Tapınağı etrafında konumlanan bu liman şehrinin güzelliği zamanında dillere destanmış; kütüphanesi, aşk evleri, ızgara plan sokakları, tapınakları, hamamları, çeşmeleri ve tiyatrolarıyla bölgenin en gözde kentlerinden biriymiş.

Kediler garip yaratıklar vesselam!

Belki bu kedi arkadaş da tıpkı hemcinsi Gladyatör ruhlu kedi gibi geçmiş dönem anılarını ziyaret eden Helenistik bir ruhtan ibarettir. Belki anılarında eline şarabını almış, mermer caddeleri arşınlayarak Celsus Kütüphanesi’ne doğru yürümektedir. Belki bir Roma imparatorudur, belki de Lidya kralı Croesus.

IMG_5859

Kim bilir, kendisi belki de Artemis Tapınağı’nı ateşe veren Herostratus‘tur da binlerce yıldır vicdan azabıyla yanıp tutuştuğundan dönüp dolaşıp şuç mahaline gelemeden duramıyordur.

Kediler garip yaratıklar vesselam.

Gezgin Martı

Venedik’le Buluşmalar

Adriyatik’in Kraliçesi, Sular, Kanallar, Köprüler, Maskeler Şehri.. La Dominante.. Serenassima.. Luigi Barzini’ye...
Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir