Amsterdam’da Kesişen Yollar

ozlem-amsterdam

Bahar gelince herkes gibi benim de içim daha bir kıpır kıpır olur. Daha önce görmediğim ülkelere ayak basasım, bilmediğim diller içinde kaybolasım, enteresan yemekler yiyesim, uçaklara, trenlere atlayıp başka coğrafyaları kendime ayna tutasım gelir.

Bazen de hali hazırda görüp gezdiğim, bildiğim, sevdiğim, tanıdık şehirlerde olmak isterim. Anılar da çağırır insanı bazen.

Mesela şimdi Amsterdam‘a gitsem.. Kuzeyin soğukluğuna inat şehrin sımsıcak insanları ve rengarenk sokaklarıyla haşır neşir olsam.. Çiçek pazarıBloemenmarkt‘taki o güzelim kokuları içime çeksem.. Müze MeydanıMuseumplein‘da bir kenara oturup gelen geçeni izleyip sokak müzisyenlerini keyifle dinlesem.. Madame Tussauds‘daki bal mumu heykelleri hem çok sevsem, hem de korksam onlardan, hepsiyle selfie yapsam..

Biliyorum ki Amsterdam yetişkinler için bir oyun parkı. Gezsem, dolaşsam, eğlensem.. Ah bahar, başıma ne işler açıyorsun yine! Ama biliyorum ki Amsterdam’ın yazı, kışı, baharı her daim çok güzel. Mevsimleri suçlamak yersiz!

Sizin de canınız benim gibi Amsterdam ya da başka şehirlere, ülkelere gitmek istiyor, değil mi?

Gezmek şahane. Ama belki araştırma, planlama yapacak yeterli zamanınız yok, azıcık tatil sürenizi geçirmeden önce strese girmek istemiyorsunuz, belki oralarda konuşulan dilleri bilmiyorsunuz ve rehber mi bulsam, nasıl gezsem, ne etsem diyorsunuz ya da uzun lafın kısası tembellik etmek istiyor canınız sadece, neden olmasın? Şöyle yan gelip yatayım, birileri beni götürsün, getirsin, yerimi ayarlasın, rotamı çıkarsın ya da rota yapmama yardımcı olsun diyorsunuz.

Bir tur olsun ama öyle sıkıntıya gelemem ben, kesin olsun, yılın her günü başlayabileyim ve istediğim sürede gerçekleşsin diyorsunuz.

İster 2, ister 15 gün olsun. %100 online ve eş zamanlı rezervasyon yapılabilsin. Kontenjanla sınırlı olmasın, kaç kişi olursa olsun gidelim görelim şu memleketleri.

Öyle bir hava yolu ve belirli başlı otellerle de sınırlı kalmayayım. Otelimi, uçağımı, rehberimi, zamanımı, transferimi seçmek benim elimde olsun. Atternatiflerim, seçeneklerim bol, keyfim yerinde olsun. Bütün bunları yaparken desteğim, rehberliğim tam, arkam sağlam olsun. İstediğim tatili keyifle yapabileyim.

Ha bir de tüm bunların yanında bir de hesaplı olsun bu akıllı tur paketim. Cebimi yakmasın.

Şaka değil, Café Tur üşenmemiş, aynen bunu yapmış.

Yepyeni, akıllı bir tur sistemi geliştirmiş. Türkiye’de ve dünyada bir ilk. Bize sadece gitmek istediğimiz yeri düşünmek ve tarih seçmek kalıyor. Mis.

Sadece Amsterdam değil, istediğiniz an Londra’ya, Kıbrıs’a, Amerika’ya, Bali’ye, Dominik’e, Cape Town’a, Kahire’ye, Barcelona’ya, Prag’a gidin. Piramitler’i, La Sagrada Familia’yı, Empire State binasını, İskenderiye Kütüphanesi’ni ve Lizbon’un sokaklarını gezin diyor Café Tur

Afrika Turları ile Safariye çıkın. Fillerle arkadaşlık edin. Denizin, kumun, güneşin ve okyanusun tadını çıkarın. Ayung Nehri’nde Rafting yapın. Norveç’te kuzey ışıklarını seyredin. Viyana’da bir opera, Oxford’ta bir oyun izleyin. Krakow’un tarih kokan meydanlarını arşınlayın. Berlin Duvarı’nın önünde tarihi yad edin. Roma’da makarnalar, dondurmalar ve pizzalarla kendinize dünyanın en güzel ziyafetini çekin. Stockholm’e gidin ama sendroma girmeyin. Sevilla’ya gidin ama sıcaktan pişmeyin. Beyrut’a gidin ama o güzelim yemeklerini fazla kaçırıp kilo alıp dönmeyin. Ya da kilo alın, sıcaklayın, farketmez, eğlenmek için her şeyi göze alın!

CafeTurLogo

Dünya inanılmaz güzelliklerle ve günümüzde seyahat artık müthiş kolaylıklarla dolu, siz yeter ki gezmek isteyin.

Bahar gelince herkes gibi içim kıpır kıpır oluyor. Fırsattan istifade yeniden Anne Frank’ın evini ziyaret edip, Amsterdam’ın kanal boyundaki şirin cafelerinde oturup o şahane peynirlerden yeme zamanım gelmiş de geçiyor olabilir.

Belki yolumuz sizinle de bir yerlerde, bir turda kesişiverir. Kim bilir.

Etiketler
,
Gezgin Martı

Filipinler’de Çılgın Bir Ada: Bohol

Tropikal Güzellik Bohol Hayat ilginç. Biz insanlar da öyle. Bir anda, hiç...
Devamını Oku

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir